Jak zmotywować dziecko i zachęcić je do nauki?

Wszystkie tematy związane ze szkołą.

Re: Jak zmotywować dziecko i zachęcić je do nauki?

Postprzez DoradzcaPati » 29 mar 2016, o 09:55

Podałbys tytuł tej książki?
Jeśli myślisz nad przeniesieniem pracy do domu tak jak ja, to zadbaj o fotele biurowe, bo warto w nie zainwestować
DoradzcaPati
Nowy użytkownik

Postprzez Elena » 30 mar 2016, o 22:30

Najlepszy sposób to chyba prezenty choć jest on mało pedagogiczny
Słyszałam dużo pozytywnych opinii o tym gabinecie: medycyna estetyczna
Elena
Nowy użytkownik

Postprzez antek34 » 10 kwi 2016, o 16:37

nie ma co stosowac kar i nagród, trzeba po prostu uswiadomic ze to jest b wazne i tyle
antek34
Nowy użytkownik

Postprzez Lili » 17 lip 2016, o 20:05

A dlaczego nie połączyć zabawy z nauką? Żeby dziecko świetnie się bawiło i nawet nie rejestrowało, że się uczy? Są fajne programy popularno-naukowe dla dzieciaków np. na Da Vinci Learning, gdzie w przystępny i interesujący sposób przekazywana jest cała masa wiedzy, która potem przydaje się w szkole. Moja starsza córka nie raz i nie dwa po obejrzeniu programu "grzebie w necie", żeby doczytać coś z historii czy geografii, których wcześniej ani trochę nie chciała ruszyć. :) Może tam spróbujcie zajrzeć. Ja chętnie podpowiem jakie programy warto, bo jestem z nimi na bieżąco. Zapraszam. :)
Lili
Dyskutant

Postprzez marylka » 18 lip 2016, o 22:12

Ooo... to ja się podepnę :) Dla dziewięciolatka coś polecisz? Interesuje się kosmosem i nowinkami technicznymi, wynalazkami...
marylka
Dyskutant

Postprzez NocnaMama » 17 sie 2016, o 16:02

Ja swojej córce za dobre oceny kupuję prezenty i uważam że to bardzo skuteczne. Ostatnio za świadectwo z paskiem dostała porządną lalkę Berenguer. Ma 10 lat więc stwierdziłam ,że to odpowiednia nagroda i się nie myliłam. Córka jest bardzo zmobilizowana i zadowolona z tej lalki ,a mnie cieszą jej wyniki w nauce :) http://lalki-berenguer.pl/pl/
NocnaMama
Dyskutant

Postprzez nice » 31 sie 2016, o 15:37

System motywacyjny musisz wprowadzić :) za dobre oceny dawać nagrody, a za złe jakieś może obowiązki hmmm
nice
Nowy użytkownik

Postprzez Sara66 » 13 wrz 2016, o 15:32

Może mało pedagogiczne to co powiem, ale działa! Ja swoje dziecko dobrze zmotywowałam zabawką. Kupilam na inbook.pl takei pieniądze do zabawy. Wymyślilam zestaw motywacyjny, zbieranie pienędzy za określone zreczy, one są nieprawdziwe tylko wydrukowane i wymyślone więc nie obawiam się, że moje dziecko je zgubi rozedrze sie etc, no i zbiera na określoną rzecz za to ze np, odrobi lekcje.a póżniej wymieniamy na upominki :D Działa:)
Sara66
Dyskutant

Postprzez Lili » 19 wrz 2016, o 10:22

A nie obawiasz się, że jak będzie mieć 17 lat to w ramach motywacji poprosi o samochód? ;)

@marylka myślę, że mógłby mu się spodobać taki program pt. "Wymyśl to!". Często tam pokazują różne zabawne zastosowania techniki. Dziś np. będzie odcinek o chodzącym robocie, wykonanym z samochodów. :D Biorąc pod uwagę fascynację chłopców Transformersami, powinien być zachwycony! Jeśli masz kanał Da Vinci Learning to ten program o 16.00 będzie leciał. :)
Lili
Dyskutant

Postprzez Tariana » 4 paź 2016, o 21:39

Eeee tam, myślę że nie ale wiem ze dobra motywacja to połowa sukcesu, moje dzeikco np. uwielbia grać na konsoli i zawsze jak ma dobre erefkty osiągnięcia to wtedy mu pozwalam, nawet kupujemy wspólnie gry np. na konsoleigry.pl kupiłam taką fajną grę która rozwija wyobraźnię, właśnie takich gier trzeba szukać z korzyscią dla dziecka.
Tariana
Dyskutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dziecko w szkole