Jak zmotywować dziecko i zachęcić je do nauki?

Wszystkie tematy związane ze szkołą.

Re: Jak zmotywować dziecko i zachęcić je do nauki?

Postprzez MamaZuzanki » 13 paź 2016, o 12:31

Mnie tez przekonal pierwszy komentarz do watku, ten o czasie dla dzieci. Ponadto trzeba dawac dziecku PRZYKLAD. Przeciez dzieci - zwlaszcza male - chca sie wzorowac na rodzicach, ktorych szanuja i kochaja miloscia bezwarunkowa.
MamaZuzanki
Nowy użytkownik

Postprzez kalinaj » 13 paź 2016, o 13:51

Według mnie dobrym sposobem (i etycznym ;) ) jest udostępnianie dziecku ciekawych materiałów i książek. Pamiętam, że jak za dzieciaka dostawałam jakąś nową i ciekawie wyglądającą książke to mnie bardzo motywowało do pracy. Bardzo dobre książki według mnie można znaleźć tutaj http://www.wsip.pl/oferta/cykle/szkola- ... klasy-1-3/ . Zawsze kupuję na stronie wydawnictwa, wcale nie jest to taki duży koszt a dziecko jest zadowolone.
kalinaj
Nowy użytkownik

Postprzez Zbig55 » 3 lis 2016, o 12:48

Trzeba się starać jakoś zaszczepić bakcyla. Siadać z dzieckiem do nauki jak samo nie chce i po prostu pomagać. Najgorsze co może być to motywować dziecko pieniędzmi lub jakimiś nagrodami za daną ocenę. To jest droga do nikąd i tylko uczy dziecka złych wzorców. Oczywiście trzeba dziecko nagradzać i chwali za dobre oceny ale to nigdy nie może być głównym celem dla którego dziecko się uczy.
Miłośniczka lakierów hybrydowych Love Me Ekert Nails
Zbig55
Nowy użytkownik

Postprzez Black&Green » 8 lis 2016, o 13:28

Trzeba właśnie dawać przykład tak jak ktoś już dobrze napisał oraz siadać z dzieckiem do nauki. Pomagać mu ale także dawać swobodę i trochę uczyć samodzielności. Zupełnie nie pojmuję i nie popieram motywowania dzieci do nauki pieniędzmi. Na przykład powyżejjakieś tam śrdniej kupię Ci rower itp. Bez sensu i fatalny błąd wychowawczy.
Odważni może żyją krótko, ale ostrożni nie żyją w ogóle
Black&Green
Nowy użytkownik

Postprzez pyzo19 » 12 lis 2016, o 14:35

Trzeba z dzieckiem siadać do nauki. To motywuje najbardziej.
Nie odzywaj się chyba, że możesz ulepszyć ciszę.
pyzo19
Nowy użytkownik

Postprzez agdam » 15 lis 2016, o 09:36

Dobrym pomysłem są zajęcia dodatkowe które łączą ze sobą naukę i zabawę. Dziecku trzeba pokazać że nauka może być ciekawa.
agdam
Nowy użytkownik

Postprzez Tariana » 27 lis 2016, o 17:55

Ja ostatnio postanowiłam wykorzystać internet w końcu do czegoś pożytecznego. Wykupiłam córce kurs coachingowy online "droga do sukcesu" na http://bb-mdi.pl/ Generalnie strona sporo mówi o tym jak powinno się myśleć aby stosować pozytywną afirmację, a cały kurs to bardzo dużo ciekawych materiałów i ogromny zastrzyk motywacji. Podziałało bo moja córka naprała ogromnej ochoty do życia. Mała nie jest bo ma 20 lat ale bałam się o nią bo widziałam, że nie miała tej iskry życia w sobie tak jak jej mamusia ;p
Tariana
Dyskutant

Postprzez jola987 » 5 gru 2016, o 22:21

jest wiele sposobów na to chyba wiadomo
jola987
Nowy użytkownik

Postprzez Entirja » 11 gru 2016, o 19:19

Wszędzie się pisze, że trzeba dziecko zachęcić w jakiś sposób, a szkoda, że tego w przedszkolach i podstawówkach nie stosują. Są teraz takie świetne pomoce dydaktyczne, programy edukacyjne, ze wystarczy tylko żeby panie z przedszkola/szkoły po nie sięgnęły. Sama ostatnio takie oglądałam http://www.akademia-umyslu.edu.pl/ i są świetne. Jest to niesamowite ułatwienie pracy, właśnie poprzez to, żeby dzieci zaciekawić zajęciami. Akademia Umysłu oprócz programów wykorzystujących nowoczesne technologie, gwarantuje opracowaną podstawę metodyczną, konspekt zajęć oraz atrakcyjne materiały, które mają wzmocnić motywację uczniów do pracy.
Entirja
Nowy użytkownik

Postprzez wacek 12 » 20 gru 2016, o 11:04

wszystko zależy od dziecka i od wieku, w jedym wieku motywują inne rzeczy w innym inne, mam nastolatka w domu i kiepsko mu szkło z angielskim wem że w szkole też nauczycielka nie była za fajna i nie potrafila dzieciaków zachęcić, ponieważ mamy rodzinę w Anglii obiecałał mu że jak się przyłoży do angielskiego to pojedzie do nich na wakacje , zapisalam go też na kurs do speak up bo jego kolega zaczał chodzić i razem poszli i zaskoczyło, młody polubil naukę, też inne jest podejście na takich kursach, potrafią dotrzeć do młodzieży, a ja mam wgląd w postępy na bieząco
wacek 12
Nowy użytkownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dziecko w szkole