Jak zmotywować dziecko i zachęcić je do nauki?

Wszystkie tematy związane ze szkołą.
joanna
Nowy użytkownik

Re: Jak zmotywować dziecko i zachęcić je do nauki?

Post autor: joanna » 2 lut 2017, o 14:09

Każde dziecko ma inny charakter i inne potrzeby więc do każdego trzeba podejść indywidualnie a w szkole nie ma na to czasy Od tego jesteśmy my rodzice.Trzeba z dziećmi rozmawiać zwłaszcza w najmłodszych klasach.Jak się do tego przyzwyczają będzie nam łatwiej nawiązać kontakt jak będą starsze.Problemy szkolne są równie ważne dla dzieci jak nasze codzienne dla nas a nie wiem czy nie ważniejsze bo przecież im kształtuje się charakter Jeśli dziecko będzie wiedziało że ma w nas oparcie to nie będzie problemów z zachęcaniem ich do pójścia do szkoły.

polinka
Nowy użytkownik

Post autor: polinka » 27 lut 2017, o 18:18

Moim zdaniem największą uwagę powinniśmy poświęcić dziecku które rozpoczyna swoją przygodę z edukacją bo wszystko zaczyna się od najmłodszych lat. To od tego zależy jak ukształtuje się jego charakter. Niestety często rodzicie robią błąd i nie przywiązują dużej wagi do przypilnowania dziecka, co skutkuje problemami w szkole. Ciekawym sposobem są gry i platformy edukacyjne które potrafią bardzo ułatwić codzienną naukę. Moja córka jest bardzo zadowolona. Kiedyś nauka stanowiła ogromny problem a od kiedy korzystamy ze Squli zdecydowanie lepiej to wygląda. Nauka przez zabawę to coś świetnego :)

sonida
Nowy użytkownik

Post autor: sonida » 27 lut 2017, o 20:06

Motywacja jest bardzo ważna ale nie bierze się znikąd. Rolą rodziców jest stałe motywowanie dziecka i urozmaicanie nauki. Można w tym celu skorzystać z gier edukacyjnych, których w dzisiejszych czasach jest na pęczki. Ostatnio zaciekawiła mnie fajna platforma edukacyjna Squla. Znajdziemy tam przeróżne quizy i gry. Dziecko bawi się i uczy jednocześnie Edukacja ta jest obecnie bardzo popularna. Korzystają z niej również nauczyciele w szkołach. Dziecko na pewno będzie miało ogromną frajdę a rodzice będą zadowoleni :)

rozaa
Nowy użytkownik

Post autor: rozaa » 30 kwie 2017, o 23:03

Moje dziecko korzysta z tej platformy edukacyjnej i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczona wynikami w nauce. Naprawdę warto spróbować. Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat a dokładnie http://www.boblo.pl/nowoczesne-nauczanie-najmlodszych/. Pozdrawiam :)

marzena79
Nowy użytkownik

Post autor: marzena79 » 5 maja 2017, o 20:03

Moim zdaniem kwestia tutaj glownie lezy w podejsciu nauczycieli do wykonowania zawodu. Niestety tych prawdziwych z krwi i kosci, pasjonujacych sie swoja praca jest niestety nie wielu. Placowki powinny organizowac jakies zajecia na ten temat i wdrazac jakies nowe pomysly oraz pokazywac sprawdzone metody nauczania. Dodatkowo przy wyborze szkoly warto przestudiowac program nauczania oraz to z jakich konkretnie podrecznikow korzysta. Slyszalam rozne opinie na temat wydawnictw .. moja znajoma twierdzi ze najlepiej korzystac z podrecznikow wydawnictwa WSiP ( strona www http://sklep.wsip.pl/wyszukiwarka-zaawa ... %5D=212204 ) poparte to ma oczywiscie swoim ponad 20 letnim stazem jako nauczycielka. Warto takze zasiegnac z niezaleznych zrodel informacji ogolnych na temat danej placowki, najlepiej od rodzicow uczniow.

engii5
Nowy użytkownik

Post autor: engii5 » 8 maja 2017, o 07:43

jeśli rodzice są zaangażowani i też się rozwijają, dla dziecka to naturalne, że warto czytać, poznawać świat. Według mnie wszystko zaczyna się od rodziców. Warto dziecku pokazywać różne rzeczy, tłumaczyć, budzić w nim ciekawość. Bo oceny są mało ważne, ale jeśli będzie miało wiedzę o świecie to faktycznie ta nauka będzie coś warta

Awatar użytkownika
taskowa
Nowy użytkownik

Post autor: taskowa » 30 maja 2017, o 14:17

Moi rodzice aktywnie brali udział w naszej nauce, co stanowiło swego rodzaju motywację, bo skoro chciało im się rzucić wszystko, by pomóc nam w pracy domowej, to dlaczego nam nie powinno się chcieć? Moi rodzice zawsze przywiązywali uwagę do ocen, ale przede wszystkim do rozwoju, toteż w razie problemów służyli w taki sposób wsparciem. Jak byłyśmy z siostrą młodsze to stosowali metodę nagród i kar, które potrafiły motywować, nawet jeśli nie zawsze były to nagrody/kary materialne. Jak byłyśmy już w wieku gimnazjalnym i licealnym, pomagało też dogadywanie się z rodzicami, by można było zostać w domu w dzień sprawdzianu i obiecanie nauki na poprawę. Zgadzali się, bo obie się dobrze uczyłyśmy więc wiedzieli, że obietnicy dotrzymamy.
Jestem pewna, że będę w przyszłości wykorzystywać ten sam model ze swoimi dziećmi, oczywiście z drobnymi poprawkami :) Bo sama wiem, jak ważny dla dzieci jest etap szkolnej nauki.

welika
Nowy użytkownik

Post autor: welika » 30 maja 2017, o 19:18

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się nauka poprzez zabawę. Można poczytać o tym na tym blogu- http://b2b-magazyn.pl/nauka-i-zabawa/

estela
Nowy użytkownik

Post autor: estela » 29 cze 2017, o 00:36

Spodobał mi się pomysł z nauką w formie zabawy. Muszę wypróbować u swojego dziecka. Przekonał mnie do tego ten oto artykuł http://tugrodzisk.pl/artykul/niezawodny ... -na/241755 . Moim zdaniem świetna sprawa.

Gravka
Nowy użytkownik

Post autor: Gravka » 1 lip 2017, o 17:01

Czasem bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do nauki. I nie tylko dzieci bo młodzież też :) Ja mam dorastającego syna, który w tym roku podchodził do matury. Niestety nie poszło mu najlepiej z matematyki. Trochę się podłamał bo wybierał się na politechnikę. Myślę, e jeszcze nie wszystko stracone - załatwiłam mu korepetycje z matematyki w Centrum Edukacyjnym Edun http://edun.pl/ . Z pomocą dobrego nauczyciela na pewno uda mu się pokonać trudności z matematyka i zaliczyć pozytywnie poprawkę matury.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany