Jak nakłonić dziecko do odrabiania zadania domowego?

Wszystkie tematy związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
twister4
Nowy użytkownik
Kontakt:

Re: Jak nakłonić dziecko do odrabiania zadania domowego?

Post autor: twister4 » 11 mar 2016, o 07:47

Nie myślałem nigdy w ten sposób. Kto wie, może masz rację?

DoradzcaPati
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: DoradzcaPati » 29 mar 2016, o 09:57

Wydaje mi się ze ma rację. Oczywiście to moje zdanie.
Jeśli myślisz nad przeniesieniem pracy do domu tak jak ja, to zadbaj o fotele biurowe, bo warto w nie zainwestować

martyn19
Nowy użytkownik

Post autor: martyn19 » 29 mar 2016, o 10:36

Nie mam problemów z moim :) Wraca ze szkoły i wie, że zje obiad i idzie odrabiać lekcje :)

Awatar użytkownika
sikora5
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: sikora5 » 30 mar 2016, o 19:28

Wiele osób pewnie Ci zazdrości. Cóż, dzieci zachowują się różnie.

Elena
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Elena » 30 mar 2016, o 22:28

Ja też nie mam najmniejszych problemów ale wiem że znajomi zachęcają swoje dzieci prezentami
Słyszałam dużo pozytywnych opinii o tym gabinecie: medycyna estetyczna

ewelin100
Nowy użytkownik

Post autor: ewelin100 » 13 cze 2016, o 19:21

Kasia pisze:Witam.
Mój siedmioletni syn dobrze radzi sobie w szkole. Świetnie czyta i liczy.
Problemem jest jednak pisanie i kolorowanie. Bardzo tego nie lubi. Gdy przychodzi czas na odrabianie lekcji i okazuje się, że trzeba pisać literki lub kolorować strasznie się wtedy "buntuje". Podpowiedzcie jak sprawić aby robił to z większą ochotą.

Oto kilka rad, by zachęcić dziecko do odrabiania lekcji, które podała nam nauczycielka, gdy zaczęły się problemy wśród dzieci u mojego syna w I klasie.
Po pierwsze -SYSTEMATYCZNOŚĆ -Ważne by dziecko odrabiało codziennie o stałej porze! Nawet, gdy nie ma nic zadane dobrze, aby poczytało lub pisało,to co sprawia mu najwięcej trudności.

Po drugie - DOGODNE WARUNKI ODRABIANIA LEKCJI- uporządkowane miejsce pracy, wysprzątane , z dala od hałasu. Tak by nic nie odwracało uwagi dziecka, nie rozumiem jak dziecko ma się skupić przy radiu czy telewizorze? Co ważne dziecko musi mieć świadomość, że to ono opowiada za pracę domową.
Dziecko może być zmęczone czy narzeka,że ma za dużo zadane. Istotny jest też plan ustalony z dzieckiem wcześniej, tzn. Plan odrabiania lekcji: kiedy robimy przerwę na jedzenie, czy szybką i krótką zabawę ruchową.

Po trzecie - DOCENIENIE
Dziecko trzeba chwalić za nowe umiejętności! Pochwalić i pokazać dziecku jak dużo już się nauczyło, np. pisanie kartek dla rodziny czy liczenie pieniędzy w sklepie.
U mnie sprawdziły się te porady w 100% oczywiście były chwile buntu , ale myślę,że najważniejsza była konsekwencja i dzięki niej mój 7-latek pisze już dyktanda ze słuchu.

Awatar użytkownika
Joanna881
Dyskutant

Post autor: Joanna881 » 1 lip 2016, o 07:44

Mamamaj pisze:A może zakup nowych, fajnych kredek czy jakiegoś zeszytu z ulubionym bohaterem zachęci do pisania i kolorowania?
to jest bardzo dobry pomysł ;)

marrysia
Dyskutant

Post autor: marrysia » 27 lip 2017, o 10:32

Do tej rady dodałabym jeszcze zakup tablicy korkowej. Na takiej tablicy dziecko może przyczepiać sobie różne wykresy, plakaty i dobrowolnie zachęcić się do nauki. W przypadku mojego Kuby to się sprawdziło, a taka tablica to nie jest wielki wydatek. Przeciętnie zarabiających rodziców raczej nie uderzy po kieszeni, a będą mogli chociaż zachęcić swoje dziecko do odrabiania lekcji. "Naukę przez zabawę" - to moja dewiza jako matki i staram się ją wcielać w życie. A zainteresowane mamy mogą sprawdzić tablice tutaj - http://www.edulex.com.pl/pl/c/Tablice-k ... elurowe/62

Entirja
Nowy użytkownik

Post autor: Entirja » 9 wrz 2017, o 15:45

Musimy pamiętać też o tym, że nasze dziecko czerpie wzorce od nas samych. Nie sztuka więc nad nim siedzieć i przymuszać do nauki, ale powinniśmy czynić tak, by dziecko samo wiedziało jakie ma obowiązki i samo garnęło się do ich wypełniania. Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy jak często w wielu codziennych sytuacjach, nasze dziecko podgląda wykonywane przez nas czynności i widzi, gdy jesteśmy do czegoś zmotywowani lub wręcz przeciwnie - robimy coś od niechcenia i na siłę. Trzeba więc zacząć od siebie i nauczyć się jak się motywować, by dawać naszemu dziecku dobry przykład. Garść ciekawych porad można znaleźć na blogu i filmikach Jacka Wiśniowskiego. Z całą pewnością przydadzą się każdemu z nas nie tylko w życiu codziennym, ale również zawodowym.

beddkin
Nowy użytkownik

Post autor: beddkin » 24 wrz 2017, o 17:02

Ciekawe wskazówki. Muszę spróbować ze swoim !

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany