Jak nakłonić dziecko do odrabiania zadania domowego?

Wszystkie tematy związane ze szkołą.
Kasia
Nowy użytkownik

Jak nakłonić dziecko do odrabiania zadania domowego?

Post autor: Kasia » 22 mar 2013, o 16:09

Witam.
Mój siedmioletni syn dobrze radzi sobie w szkole. Świetnie czyta i liczy.
Problemem jest jednak pisanie i kolorowanie. Bardzo tego nie lubi. Gdy przychodzi czas na odrabianie lekcji i okazuje się, że trzeba pisać literki lub kolorować strasznie się wtedy "buntuje". Podpowiedzcie jak sprawić aby robił to z większą ochotą.
Pozdrawiam
Kasia

Mamamaj
Nowy użytkownik

Re: Jak nakłonić dziecko do odrabiania zadania domowego?

Post autor: Mamamaj » 23 mar 2013, o 09:14

A może zakup nowych, fajnych kredek czy jakiegoś zeszytu z ulubionym bohaterem zachęci do pisania i kolorowania?

Tata Ani
Nowy użytkownik

Post autor: Tata Ani » 1 kwie 2013, o 11:44

Moja Ania lubi robić wszystko to, co jej tata. To chyba normalne u dzieci. Jesli chce ją do czegoś nakłonić najpierw sam musze jej przy tym towarzyszyć, albo pokazac, że robie cos podobnego. Kupienie fajnych, modnych kredek nic nie da, w końcu i tak sie znudzą.

Mama Dwóch Urwisów
Nowy użytkownik

Post autor: Mama Dwóch Urwisów » 5 kwie 2013, o 12:51

Trzeba próbować różnych możliwości. U nas rozwiązaniem było pisanie po foli. Kartka z wzorem z rysunkiem np. owieczki ,gdzie tych zawijasów jest dużo, włożona w koszulkę. Córcia rysuje mazakiem zmywalnym jak coś nie wyjdzie można spóbować jeszcze raz. Tylko niestety to też może się w końcu znudzić.

Napewno zachęta dużo daje. Ja maluję razem z córcią.

Kaja225
Nowy użytkownik

Post autor: Kaja225 » 20 gru 2013, o 22:15

Najlepiej motywować dziecko jakaś nagrodą ;) np " jeśli odrobisz zadanie, będziesz mógł pograć sobie w ulubioną grę na komputerze" :) nic nie kupować bo wtedy dziecko zacznie odrabiać nawet zadania które nie zostały zadane :P
Szukasz kosmetyków ? Sprawdź w Rossmann

sopranistka
Nowy użytkownik

Post autor: sopranistka » 28 sty 2014, o 09:40

Jakieś małe nagrody i pomoc przy rozwiązywaniu zadań na pewno zadziałają pozytywnie i sprawią, że maluch zacznie chętniej odrabiać zadania.

Awatar użytkownika
Franciszka
Nowy użytkownik

Post autor: Franciszka » 9 gru 2014, o 13:43

sopranistka pisze:Jakieś małe nagrody i pomoc przy rozwiązywaniu zadań na pewno zadziałają pozytywnie i sprawią, że maluch zacznie chętniej odrabiać zadania.
Też tak uważam

waszyniarka
Nowy użytkownik

Post autor: waszyniarka » 18 lut 2015, o 12:08

U mnie również było ciężko, wprowadziłam zasade: najpier obowiązki później przyjemności. Nie można włączyć tv, komputera bez odrobionych lekcji. Pomogło:)

mańka26
Nowy użytkownik

Post autor: mańka26 » 27 kwie 2015, o 18:00

Myślę, że dobrze by było spróbować innych technik kolorowania lub pisania. Malować można np. palcami zamiast pędzelkiem, co sprawia dzieciom wiele radości. Są też takie kolorowanki z nałożoną na obrazek farbą, trzeba tylko zamoczyć pędzelek w wodzie i rozprowadzić barwnik po całej kolorowance. Również małą kartkę można zamienić na większą, może kolorową.
Jeśli chodzi o pisanie, można na początek pisać np. po piasku, rozsypanej kaszy. Pomocne są ćwiczenia polegające na pisaniu w powietrzu. Myślę, że kiedy wraz z dzieckiem będziesz wykonywać takie ćwiczenia i potraktujecie je jako zabawę, z czasem Synek polubi kolorowanie i pisanie. Trzeba pokazać mu, że nie musi to być nudne zadanie, ale dobra zabawa. Przy okazji spędzicie razem miło czas ;) wytłumacz mu też, że każdy ma swoje obowiązki, a jego obowiązkiem jest odrabianie lekcji i trzeba wykonywać zadania zadane do domu. Warto też chwalić swoją pociechę. Nie tylko za dobrze wykonane zadanie, ale też za podjęcie trudu :) to zachęci go do pracy ;) pozdrawiam

kojjjak
Nowy użytkownik

Post autor: kojjjak » 11 maja 2015, o 21:59

moja córeczka miała z tym problem ale wprowadziłem zasadę kar i nagród

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany