Jak nakłonić dziecko do odrabiania zadania domowego?

Wszystkie tematy związane ze szkołą.

Re: Jak nakłonić dziecko do odrabiania zadania domowego?

Postprzez tosiekkk » 30 maja 2015, o 08:02

Ja nie mam problemu z dzieckiem. Sama przychodzi ze szkoły i bardzo chętnie odrabia zadania.
tosiekkk
Nowy użytkownik

Postprzez Nazwana » 4 cze 2015, o 10:16

Dla dziecka prace domowe są po prostu nudne. Zwłaszcza, jeśli trzeba długo siedzieć przy stole, a dziecko ma dużo energii. Właśnie u mnie tak jest. Dlatego po szkole daję czas na odpoczynek - ale czynny - żadne siedzenie przy kompie. trochę biegania, gry w piłkę, w zimie ślizgawka, sanki lub po prostu spacer i rzucanie się śnieżkami. Następnie odrabianie lekcji, a potem czas na komputer czy TV. Ważne też, żeby dziecko wiedziało, że zawsze może liczyć na naszą pomoc przy lekcjach. Czasami po prostu nie chce ich odrabiać, bo czegoś nie rozumie i potrzebuje, żeby mu coś wytłumaczyć.
Nazwana
Nowy użytkownik

Postprzez Agnieszka » 4 cze 2015, o 16:54

Kasia napisał(a):Witam.
Mój siedmioletni syn dobrze radzi sobie w szkole. Świetnie czyta i liczy.
Problemem jest jednak pisanie i kolorowanie. Bardzo tego nie lubi. Gdy przychodzi czas na odrabianie lekcji i okazuje się, że trzeba pisać literki lub kolorować strasznie się wtedy "buntuje". Podpowiedzcie jak sprawić aby robił to z większą ochotą.

Kasiu, wypróbowałabym książeczki z serii "Mam x lat..." W Twoim wypadku byłoby to " Mam 7 lat". Są bardzo ciekawie skonstruowane. Zawierają kolorowanki, przyklejanki, wycinanki ale jest też tam możliwość pisania. Myślę, że powinnaś umówić się z synkiem iż każdego dnia zrobicie wspólnie stronę, a po ich wykonaniu przykleicie pracę na lodówkę czy tablice korkową. To, że mały będzie mógł zobaczyć efekt swojej pracy da mu poczucie satysfakcji i zmotywuje do dalszej chęci wykonywania zadań. Pamiętaj tylko, że istotne jest aby robić to systematycznie. Nie odkładać zrobienia danej strony na następny dzień. Przy okazji będziecie mogli wspólnie poćwiczyć regularność :D
Agnieszka
Nowy użytkownik

Postprzez zmuda22 » 11 cze 2015, o 14:57

My nie mieliśmy tych problemów. U nas dzieci same po powrocie do domu chciały odrobić zadania.
zmuda22
Nowy użytkownik

Postprzez mjeszt » 12 cze 2015, o 10:32

Dziecko musi wiedzieć, że za wykonaną pracę dostanie nagrodę, więc może jakiś system premiowy?
mjeszt
Nowy użytkownik

Postprzez Eden6 » 6 lip 2015, o 23:59

s
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, o 19:59 przez Eden6, łącznie edytowano 2 razy
Eden6
Nowy użytkownik

Postprzez Eden6 » 7 lip 2015, o 00:30

s
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, o 19:59 przez Eden6, łącznie edytowano 1 raz
Eden6
Nowy użytkownik

Postprzez Damianos4 » 25 sty 2016, o 22:52

Uważam, że na pewno nie nagradzaniem. Dzieci nie powinny odrabiać lekcji w zamian za nagrodę, bo to ich obowiązek.
Tak, jakby nagle świat stał się lepszy. Czy to możliwe, że jest takim, jakim go widzimy? Że od naszego sposobu postrzegania zależy, czy jest dobry, czy zły?
Damianos4
Nowy użytkownik

Postprzez gosianovak » 2 mar 2016, o 16:04

Na pewno nie przymusem, ale wytłumaczyć, że odrabianie lekcji pomoże mu przyswoić materiał. stomatolog Białołęka
gosianovak
Nowy użytkownik

Postprzez Patelnia82 » 4 mar 2016, o 11:00

Z dzieckiem trzeba usiąść i nie pokazywać mu, że to jego czy twój obowiązek. Jak zaczniecie traktować to jako formę spędzania razem czasu, to wiele się zmieni, tak przypuszczam.
Patelnia82
Nowy użytkownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dziecko w szkole