Adopcja, a spadek...

Tematy związane z adopcją i tematyką rodzin zastępczych.
agnes123
Nowy użytkownik

Adopcja, a spadek...

Post autor: agnes123 » 14 gru 2017, o 15:40

Zamierzam adoptować dziecko. Jakie kroki przedsięwziąć, aby po mojej śmierci część spadku również się jemu należało? Czy powinnam udać się do adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym, aby ustalić z nim jakiś plan działania?

Awatar użytkownika
dawidpowi
Nowy użytkownik

Re: Adopcja, a spadek...

Post autor: dawidpowi » 16 gru 2017, o 18:21

Najlepiej udać się do adwokata. Oczywiście pamiętajmy, iż spadek to również długi czy jakiekolwiek zobowiązania które niekiedy nieświadomie pozostawiamy. Dlatego tylko radca prawny może odpowiednio rozwiązać ten problem. Warto zadbać o załatwienie tego typu formalności, tak dla świętego spokoju.
Zapachy pachniały, jak trzeba, łzy naprawdę były gorące, dziewczyny piękne jak sen, a rock and roll wieczny.

rejek
Dyskutant

Post autor: rejek » 21 gru 2017, o 17:29

Musisz dowiedzieć się kto w Twojej rodzinie ma prawo do zachowku. Zobacz co to takiego: http://zachowek.org.pl Nawet jeśli przepiszesz majątek takiemu dziecku, może okazać się, że ktoś będzie domagał się zachowku.

mamaiza
Nowy użytkownik

Post autor: mamaiza » 5 sty 2018, o 20:08

To juz trzeba sie pytac adwokata panie drogi.

Lara123
Nowy użytkownik

Post autor: Lara123 » 7 sty 2018, o 18:41

Ja miałam problem z adopcją podczas rozwodu. Bylismy w trakcie procesu adopcyjnego, kiedy pojawiły się poważne problemy, doprowadzające do rozpadu małżeństwa. Szukałam dobrego prawnika, który pomoże mi uporać się z tą sprawą i mogę z ręką na sercu polecić mecenasa Budrewicza. Zachował profesjonalizm i lojalność wobec mnie. Jestem bardzo zadowolona.

miarni
Nowy użytkownik

Post autor: miarni » 12 sty 2018, o 13:43

Moim zdaniem porada adwokata to konieczność w takim przypadku. Jeśli jesteś z Płocka możesz podpytać http://www.kancelariaadwokackaplock.pl

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany