Strona 1 z 1

Adopcja, a spadek...

: 14 gru 2017, o 15:40
autor: agnes123
Zamierzam adoptować dziecko. Jakie kroki przedsięwziąć, aby po mojej śmierci część spadku również się jemu należało? Czy powinnam udać się do adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym, aby ustalić z nim jakiś plan działania?

Re: Adopcja, a spadek...

: 16 gru 2017, o 18:21
autor: dawidpowi
Najlepiej udać się do adwokata. Oczywiście pamiętajmy, iż spadek to również długi czy jakiekolwiek zobowiązania które niekiedy nieświadomie pozostawiamy. Dlatego tylko radca prawny może odpowiednio rozwiązać ten problem. Warto zadbać o załatwienie tego typu formalności, tak dla świętego spokoju.

Re: Adopcja, a spadek...

: 21 gru 2017, o 17:29
autor: rejek
Musisz dowiedzieć się kto w Twojej rodzinie ma prawo do zachowku. Zobacz co to takiego: http://zachowek.org.pl Nawet jeśli przepiszesz majątek takiemu dziecku, może okazać się, że ktoś będzie domagał się zachowku.

Re: Adopcja, a spadek...

: 5 sty 2018, o 20:08
autor: mamaiza
To juz trzeba sie pytac adwokata panie drogi.

Re: Adopcja, a spadek...

: 7 sty 2018, o 18:41
autor: Lara123
Ja miałam problem z adopcją podczas rozwodu. Bylismy w trakcie procesu adopcyjnego, kiedy pojawiły się poważne problemy, doprowadzające do rozpadu małżeństwa. Szukałam dobrego prawnika, który pomoże mi uporać się z tą sprawą i mogę z ręką na sercu polecić mecenasa Budrewicza. Zachował profesjonalizm i lojalność wobec mnie. Jestem bardzo zadowolona.

Re: Adopcja, a spadek...

: 12 sty 2018, o 13:43
autor: miarni
Moim zdaniem porada adwokata to konieczność w takim przypadku. Jeśli jesteś z Płocka możesz podpytać http://www.kancelariaadwokackaplock.pl