Dziecko i tablet/smartfon. Jak i kiedy zacząć?

Co dzieci robią w Internecie? Dyskusje o tej tematyce.
engii5
Nowy użytkownik

Re: Dziecko i tablet/smartfon. Jak i kiedy zacząć?

Post autor: engii5 » 2 maja 2017, o 13:38

chyba jeszcze trochę, chociaż szczerze powiedziawszy to moja chrześnica gdy miała 5 lat kupiła sobie (za odłożone pieniądze) tableta. nikt jej nie zabroni, bo przeciez jej pieniądze... ale no ja nie pochwalam i nie pozwoliłabym jej na to na miejscu rodziców. to chyba kwestia Twojego podejścia. ale nie pozwalaj jej od razu na zbyt wiele, a bardziej doceni to co ma. moze powiedz, ze dopiero kiedy cos zrobi, po jakims konkretnym wydarzeniu w jej zyciu pozwolisz jej bardziej korzystac z elektroniki. to ją zmotywuje

NocnaMama
Dyskutant

Post autor: NocnaMama » 15 maja 2017, o 18:52

Zależy w sumie od Ciebie ale ja np kupiłam mojej corce dopiero pod koniec podstawówki.Teraz praktycznie każdy ma telefon /smartfon więc nic w tym dziwnego.eraz ma takiego smartfona https://www.maxcom.pl/maxcom-smart-ms453 sprawuje się całkiem nieźle, nie było jeszcze z nim żadnego kłopotu.

Justysia90
Dyskutant

Post autor: Justysia90 » 8 cze 2017, o 08:26

Mój syn dostał swój pierwszy telefon, kiedy poszedł do szkoły. Dla mnie to wygodne, bo jak wracam z pracy i stoję w korku, to dzwonię i syn się nie martwi, ze mnie jeszcze nie ma. Problemem jest wybór samego aparatu. Bo jak się da stary grat, to dziecko będzie się wstydzić, ze to obciach. Nie chciałam aby moje dziecko czuło się gorzej od innych i dlatego kupiłam mu iphona w sklepie http://ispot.pl/iphone-iphone-6s

krotek32
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: krotek32 » 9 cze 2017, o 13:01

Elektronika i dzieci to dość ciężki temat. Ja osobiście planuję dać swojej córce pierwszy telefon dopiero, jak skończy 12 lat, bo wcześniej nie będzie jej po prostu potrzebny (ma blisko szkołę, dosłownie ulicę obok naszego bloku). Pewnie będzie płacz, ale trudno się mówi - trzeba odpowiednio dojrzeć do tego, by korzystać z elektroniki. Jeśli chodzi o tablet i komputer to właściwie jest podobnie - pilnuję ją, uczę, jak prawidłowo użytkować z Internetu i jak się w nim zachowywać (nie hejtuj, nie bądź trollem, uważaj, żeby za dużo o sobie nie powiedzieć, itd.). Nie można myśleć, że komputer zastąpi wychowanie dziecka! Trzeba cały czas z nim o tym rozmawiać i uświadamiać! Bo inaczej się kompletnie odizoluje od świata i będzie miało w przyszłości problemy z komunikacją z innymi ludźmi na starość.
http://www.psychotechnikapoznan.pl- Badania psychologiczne kierowców

nukira
Nowy użytkownik

Post autor: nukira » 10 lip 2017, o 15:31

dzieci powinno się chronić i jak najpóźniej udostępniać im możliwość korzystania z elektroniki, gdyż ona ma tylko negatywny skutek

olaboga
Nowy użytkownik

Post autor: olaboga » 7 sie 2017, o 07:05

A ja się nie zgodzę bo odpowiednio wykorzystana elektronika ma często bardzo dobry skutek. Dzieci szybciej zaczynają rozumieć pewne mechanizmy, trzeba tylko umieć dać im czas na zabawę z telefonem i zabawę bez telefonu. Ale to już kwestia rodziców, żeby telefon nie wychowywał dziecka za nich. Dlatego dobrą opcją są troszkę mniej topowe telefony, np Nokia 5 - bardzo dobry, na start wydaje się świetnym telefonem a z obsługą powinien poradzić sobie dzieciak w okolicach 10 roku życia na pewno. Kolejny plus jest taki, że w np Playu jest bardzo tani ten telefon, więc budżet nie odczuje bólu

polek
Nowy użytkownik

Post autor: polek » 8 sie 2017, o 16:24

Warto też robić kopie bezpieczeństwa na tablecie. Dziecko może usunąć dane, a my możemy zostać bez żadnej kopii.

Awatar użytkownika
hoffmann84
Nowy użytkownik

Post autor: hoffmann84 » 22 sie 2017, o 17:59

Ja niestety kompletnie się na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie w tym obszarze tematycznym pomóc :)
Może w prawdziwym życiu miłość nie zjawia się jak zwycięski rycerz wśród fanfar i przepychu, lecz raczej przychodzi jak stary, dobry przyjaciel, cicho i skromnie?

marta
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: marta » 24 sie 2017, o 13:41

Im później tym lepiej, nie ma co przyśpieszać...

Awatar użytkownika
kurekk5
Nowy użytkownik

Post autor: kurekk5 » 24 sie 2017, o 17:13

Popiram mojego poprzednika.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi:
iść przez życie nie czyniąc hałasu.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany