Czy warto pomagać dziecku w odrabianiu lekcji?

Odrabianie zadań domowych przez dziecko to obowiązek, który ze szkoły na rodziców zrzuciło państwo, jednakże wiele rodziców zastanawia się, czy powinno się pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji?

Czy warto pomagać dziecku w odrabianiu lekcji?

Wspólne odrabianie lekcji? Zdecydowanie tak!

Nawet jeśli poświęcimy maluchowi te 10-15 minut w czasie kiedy odrabia swoje zadania domowe, to na pewno to doceni, a edukacja naszego dziecka będzie efektywniejsza. w końcu jako dorośli nie mamy dużo czasu na to, żeby spędzić i zrobić coś wspólnego ze swoimi dziećmi, ponieważ tu praca, tam zakupy, tu rachunki etc. Bardzo łatwo jest się w tym pogubić, a pamiętajmy o tym, że nasze dzieci (szczególnie w młodym wieku) wymagają naszej obecności do prawidłowego rozwoju, i jeśli tego im nie dostarczymy, to narażamy naszą latorośl na potencjalnie większą szansę na zachorowanie na depresję, bądź inne choroby psychiczne.

Wspólny czas

Kiedy ostatnio spędziłeś ze swoim dzieckiem czas, robiąc coś fajnego wspólnie? Właśnie. Wybacz, ale wymówki w tym wypadku nie działają, ponieważ jest to żywy człowiek, i jeśli nie naprawisz swojego błędu, to ani się obejrzysz, a będzie to już dorosła osoba, która nie będzie miała już czasu na to, aby się z tobą ,,zadawać”. Dlatego też wspólne odrabianie lekcji lub uprawianie z dzieckiem aktywności fizycznej to świetny sposób na to, aby zadbać o ten wspólny czas, oraz żeby wyrabiać w sobie nawyk spędzania czasu z własnym dzieckiem.

Lepsze wyniki w szkole

Każdy chciałby, aby to akurat jego dziecko zdobywało nagrody, było jak najlepsze, słowem ,,crem de la crem” systemu szkolnictwa, tylko po to, abyśmy mogli się chwalić, ,,jakie to ono nie jest”. Problem tylko w tym, że wiele rodziców chce tego, jednocześnie nie wspierając swoich dzieci. No ale niestety – z pustego to i Salomon nie naleje, dlatego też wspólne odrabianie lekcji, oraz motywowanie naszego dziecka pozwoli nam się cieszyć jego świetnymi wynikami w szkole.

Większe zaufanie

Latorośl, która w dzieciństwie nie miała zbyt wiele kontaktu ze swoimi rodzicami, nie będzie również nim zainteresowana w życiu dorosłym. W końcu jeśli ta więź będzie słaba, to również i dziecko nie będzie zbytnio zainteresowanie pomaganiem rodzicowi, a w końcu to my będziemy się starzeć i słabnąć z każdym dniem, podczas gdy nasze dziecko (samodzielnie już) będzie się piąć w górę.

Dlatego też, rodzicu. Wykorzystaj ten czas mądrze. Bo masz go niewiele.

5/5 - (2)