Dlaczego powinniśmy uczyć nasze dzieci o tym, że nie warto brać kredytów?

Kredyt jest dość niewygodną opcją, jeśli chodzi o pożyczkę pieniędzy, z racji tego że statystyczni Polacy zazwyczaj zadłużają się na tak spore sumy, że spłata tych kredytów trwa od dziesięciu do około nawet trzydziestu lat.

Dlaczego powinniśmy uczyć nasze dzieci o tym, że nie warto brać kredytów?

Czym jest kredyt?

Dbając o edukacje naszych dzieci, należy tłumaczyć im takie rzeczy. Kredyt, jest to udzielenie komuś pożyczki (zazwyczaj finansową) z określonym czasem zwrotu gotówki (zazwyczaj również z nawiązką). Kredyt powinien być według nas jedynie ostateczną drogą, ponieważ zapożyczanie się na duże kwoty może się okazać bardzo problematyczne jeśli chodzi o spłatę rat, a przecież nie chcemy, aby komornik zajął nasze mieszkanie bądź inne dobra materialne które posiadamy, czyż nie?

Pieniądze – gorzej ze spłatą.

Banki oferują nam kredyty, które są dostępne z każdego miejsca na świecie. Wniosek o kredyt można złożyć w samym banku, przez telefon lub przez internet. Złożenie i wypełnienie wniosku to proces szybki i nietrudny. W placówce decyzję o uzyskaniu kredytu możemy otrzymać nawet po dziesięciu minutach. Można go wziąć na co tylko będziemy mieli ochotę, na przykład wymarzone wakacje, remont mieszkania czy też niezbędną naprawę auta. Bank nie jest zainteresowany tym, na co przeznaczymy pożyczane pieniądze. Od swoich klientów nie wymaga także składania dodatkowych zaświadczeń. Wystarczy adres zamieszkania w Polsce, stałe źródło dochodów oraz informacja na temat innych kredytów, które obecnie spłacamy. Jednakże po wyjaśnieniu jak to działa, chcielibyśmy z tego miejsca poruszyć waszą wyobraźnię.

Opowiedz swoim dzieciom o kredycie

Czy znacie powiedzenie ,,łatwo przyszło, łatwo poszło?” Wiele osób go zna, ale w przypadku kredytów dochodzi nam tu jeszcze jeden człon tej przywary. Mianowicie ,,trudniej spłacić”. Gdyby kredyty się bankom nie opłacały, to nikt by nie oferował pożyczek. Pamiętajcie, że bank też musi swoje zarobić, więc tak naprawdę oddajecie większą sumę, niż tą, na którą się zapożyczyliście.

Źródło: https://arti.org.pl/

5/5 - (1)