Dlaczego sport wpływa pozytywnie na nasze zdrowie?

Regularne uprawianie sportu może być wpływać na nas z jednej strony świetnie, z drugiej jednak, jeśli zaczniemy przesadzać – mogą pojawić się kontuzje. A jak regularne uprawianie sportu wpływa na nasze zdrowie?

Dlaczego sport wpływa pozytywnie na nasze zdrowie?

Jaki wpływ ma sport na zdrowie dzieci?

Otóż dzięki uprawianiu sportu możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji ,,zasiedzenia”, takich jak otyłość, bóle stawów, czy ogólnie kiepska sprawność fizyczna. Powinniśmy pamiętać o tym, że każdy dzień spędzony czysto wewnątrz, bez żadnego wysiłku, nas osłabia, dlatego też zdecydowanie lepiej jest zadbać chociaż o minimalne ilości ćwiczeń, podczas siedzenia w domu. Dzięki temu nasze zdrowie będzie mniej narażone na choroby czy też po prostu będziemy wyglądać lepiej, a w końcu lato powoli się zbliża, a każdy na lato chce wyglądać jak najlepiej, nieprawdaż?

Sport a zdrowie

Wiele osób zna powiedzonko, że ,,nie liczy się cel, ale podróż – i przyjaciele których zdobyliśmy właśnie podczas niej” – jednakże w przypadku sportu, nie jest to prawdziwe – z racji tego, że jeśli nie będziemy na siebie uważać, bardzo szybko może dojść do przetrenowana, a w konsekwencji do kontuzji, która może nas zniechęcić do danego sportu. Każdy chyba wie, że najtrudniej właśnie, jest postawić ten ,,pierwszy krok” – a jeszcze trudniej wrócić do punktu wyjścia, i mieć motywację aby to kontynuować, czyż nie?

Regularne uprawianie sportu a jego zalety

Jedną z zalet regularnego uprawiania sportu na pewno jest atrakcyjny wygląd naszego ciała (po jakimś czasie oczywiście) – lepsze samopoczucie, zwiększona wytrzymałość na wysiłek fizyczny, oraz więcej energii do życia. Jednakże regularne uprawianie sportu ma również swoje wady. W końcu zawsze można przesadzić, bądź też poważnie ucierpieć na zdrowiu, jeśli będziemy starać się uchodzić za silniejszych, niż tak naprawdę jesteśmy.

Wady uprawiania sportu

Jedną z rzeczy która może być wadą regularnego uprawiania sportu – to na pewno to, że możemy z tym przesadzić, przez co na przykład, mówiąc po raz setny albo tysięczny naszemu partnerowi o naszych wynikach – a nasz partner nie ma ochoty, lub wręcz nie lubi ćwiczeń – może to doprowadzić do rozpadu naszego związku. Z jednej strony cieszymy się, że dzieli się z nami naszą pasją, ale po pewnym czasie doprowadza nas to do szału. Oprócz tego, po jakimś czasie zauważymy, że dochodzimy do limitów naszego organizmu – przez co dalszy rozwój jest spowolniony, bądź wręcz niemożliwy, a utrzymywanie tego co mamy nie jest już tak przyjemne, jeśli nie możemy iść do przodu, nieprawdaż?

5/5 - (1)