Jak nasze dzieci mogą dobrze spędzić swój czas wolny?

Czas jest rzeczą cenną. Jedni mówią, że mają go niewiele, jeszcze inni że aż za dużo, ale koniec końców każdemu z nas jest pisane co innego. Jak dobrze zaplanować czas wolny naszym dzieciom?

Jak nasze dzieci mogą dobrze spędzić swój czas wolny?

Zrób to mądrze

Jeśli naszym dzieciom zbliża się czas wolny, powinniśmy zaplanować wspólnie, co chcemy ze sobą robić. Możemy zapewnić odpowiedni wysiłek fizyczny dla dziecka, wycieczkę, cokolwiek! Nawet jeśli jest to odpoczywanie, warto to zaplanować, ponieważ bez planu równie dobrze możemy ,,przedobrzyć” co nie jest odpowiednie jeśli jesteśmy na przykład osobami młodszymi, ponieważ się to na nas po prostu zemści. Nie inaczej jest z najmłodszymi, ponieważ braki w nauce bądź nie poznanie tych umiejętności które są przewidziane w programie nauczania może się na nas boleśnie odbić w przyszłości.

Tak samo jest z ,,nieodpowiednim” odpoczywaniem, czyli zbyt krótkim relaksem. Po ciężkim tygodniu (każdy z nas miał kiedyś tak zwany ,,ciężki tydzień” czyż nie?) warto spędzić chociaż te kilka godzin, na robieniu czegoś, co pomoże nam ukoić zdenerwowanie, stres oraz inne nieprzyjemne emocje, które nagromadziliśmy przez ten czas. Trzymanie tego ,,w sobie” przez dłuższy okres czasu może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu psychicznym, oraz nawet wpędzić nas w depresję, z której tak łatwo wyjść się już nie da, a po co leczyć, skoro można zapobiegać?

Zacznijcie ćwiczyć!

Już małym dzieciom wpaja się że ,,sport to zdrowie”. Wiadomo, ćwiczenia są męczące, oraz zakwasy są nieprzyjemne, ale początki zawsze są trudne. Jednak po jakimś czasie, łatwo zauważymy rezultaty naszych starań, dlatego warto jest w wolnej chwili zrobić chociaż te piętnaście pompek bądź trzydzieści przysiadów, aby przynajmniej nie opaść z formy, jaką już aktualnie mamy.

Pozwól im na trochę luzu

Nikt nie lubi, kiedy rozlicza się go dosłownie co do minuty. Nie inaczej jest w wypadku dzieci, dlatego też postaraj się o nie zadbać, oraz pozwól im się bawić trochę dłużej. Naturalnie nie mówimy tutaj o całkowitym ich rozpuszczaniu, jednakże musimy pamiętać o tym, że sami też kiedyś byliśmy dziećmi, w końcu one też mają ochotę cały czas się bawić.

5/5 - (2)