Jak pomóc dzieciom przezwyciężyć niechęć pójścia do szkoły?

Każdy rodzic to zna – ,,czy muszę iść do szkoły” zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Nic dziwnego, w końcu dzieci nie lubią szkoły, nie mówiąc już o tym, że tak naprawdę my też powinniśmy się nieco martwić o nasze pociechy, ponieważ otwarcie szkół może zwiastować nadejście drugiej fali koronawiruisa. Jak więc przezwyciężyć niechęć pójścia dzieci do szkoły?

Jak pomóc dzieciom przezwyciężyć niechęć pójścia do szkoły?
Jak pomóc dzieciom przezwyciężyć niechęć pójścia do szkoły?

Odpowiednio je zabezpiecz

Tu akurat powinien być standard – maseczka, płyn do dezynfekcji rąk, etc. Przyzwyczajenia, jakie dzieci rozwinęły w okresie ścisłej kwarantanny mogą być różne – ale ważne jest, abyśmy pomogli im korzystać z tych, które przyniosą im korzyści i bezpieczeństwo. Oczywiście niezdrowe nawyki są trudne do zmiany, ale przy odpowiedniej motywacji zdecydowanie możemy uczynić życie naszych dzieci lepszym – to tak rozmowa o tym, aby zapobiec urazom u naszych dzieci – musisz ją przeprowadzić w sposób zrozumiały dla dziecka.

Postaraj się je zabierać gdzieś na weekend

To wiadome, że nie zawsze będzie na to czas i pieniądze, ale nie bez powodu mówi się o „edukacji podróżniczej”. Dodatkowym atutem jest to, że będziemy mieć dobre pamiątki i wspomnienia z odwiedzonych przez nas miejsc. Podróżowanie pozwala nam również odkrywać skarby ziemi, dzięki którym możemy zobaczyć rzeczy, których ludzie nigdy w życiu nie widzieli. Wszystkie te miejsca mają swój niepowtarzalny urok, a dodatkowo dzieci będą miały co opowiedzieć rodzinie i znajomym.

Zacznijcie razem ćwiczyć

Uprawianie sportu działa anty-stresowo, skutecznie oczyszcza udręczony szkołą umysł, a także pomaga osiągnąć równowagę duchową (aby przy okazji nie zwariować w czasie kwarantanny), dzięki czemu możemy kontrolować swoje emocje i podejmować racjonalne decyzje w życiu codziennym. Podczas ćwiczeń organizm wytwarza endorfiny, co wyzwala przypływ pozytywnej energii, która zwykle wiąże się ze zwiększeniem odwagi i pewności siebie. Dlatego też warto jest pomyśleć o tym, aby razem ze swoimi dziećmi poćwiczyć, a następnie trochę się rozerwać. Pamiętaj jedynie o tym, aby ćwiczyć w miejscach, gdzie jest w miarę mało ludzi, przez co zagrożenie zarażeniem koronawirusa będzie odpowiednio mniejsze.

5/5 - (2)