
Nie daje spać, męczy nie tylko chorego ale i wszystkich domowników doprowadzając bardzo często do wymiotów. Czasem jest tak mocny, że myślimy, iż jesteśmy wobec niego bezradni. Szukamy rozwiązań w internecie, na forach, korzystamy z czatu online, ale bez skutku. Są jednak bardzo dobre sposoby na kaszel. Oto 10 z nich.
Nawilżenie powietrza
Jeśli nie macie w domu nawilżacza powietrza, możecie użyć wilgotnych ręczników położonych na nagrzanych kaloryferach. Warto jednak przemyśleć zakup nawilżacza- dobre sprzęty można ustawić na optymalną dla nas wilgotność.
Nawadniajmy ciało
Podczas kaszlu powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na nawodnienie. Byłoby idealnie, gdybyśmy pili wodę, ale jeśli maluch nie chce, to możemy podać mu herbatkę czy rozcieńczony sok. Ważne, żeby pić. Im więcej wypijemy tym łatwiej jest usunąć wydzielinę z dróg oddechowych.
Syrop z cebuli
Cebula jest nazywana naturalnym antybiotykiem-nie bez powodu. Ma właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i ułatwia oddychanie. Przepis na syrop jest bardzo prosty: siekamy cebulę, dodajemy łyżeczkę cukru, łyżeczkę miodu oraz kilka kropel cytryny. Zakręcamy słoik i odstawiamy na ciepły grzejnik na 4 godziny. I syrop gotowy.
Zmniejszenie temperatury w pokoju
Nie mówimy tutaj o otwieraniu okien ale o przykręceniu ogrzewaniu. Najlepiej obniżyć temperaturę do 19 stopni, ponieważ w chłodzie zdecydowanie łatwiej jest oddychać i spać.
Syrop Hederasal
Syrop ma składniki naturalne. Łagodzi kaszel, rozrzedza wydzielinę, działa wykrztuśnie. Można go używać już u 2-latków i nie zawiera sacharozy! Zdecydowanie polecamy.
Inhalacje
Kolejny punkt dla fanów nawilżania błon śluzowych. Inhalacje z soli fizjologicznej to fantastyczna sprawa. Zdarza się, że wydzielinę można wykrztusić bezpośrednio po zabiegu.
Oklepywanie pleców
Jeśli chcemy by dziecku było łatwiej odkrztusić wydzielinę, musimy złożyć dłoń w łódeczkę i oklepywać górę pleców. Robimy to bardzo delikatnie przez mniej więcej 5-10 minut, 2 razy dziennie.
Maść majerankowa
Działa rozgrzewająco na klatkę piersiową przez co ułatwia oddychanie.
Dodatkowa poduszka
Mała rzecz, która naprawdę jest w stanie poprawić jakość snu chorego. Dodajemy poduszkę, tak aby położyć się w pozycji półleżącej. Zmniejszamy tym sposobem parcie na kaszel. Oczywiście rada ta nie jest odpowiednia dla niemowląt.
Naturalne sposoby walki z infekcją
Dzisiejsza medycyna stara się odbiec od stosowania antybiotyków, a to dlatego, że organizm bardzo szybko się do nich przyzwyczaja i najzwyczajniej jest małoefektywny. Stosowanie wyżej wymienionych metod ( wszystkich naraz!) jest niewątpliwie warty spróbowania. Być może pomoże również Tobie i Twojej rodzinie.