Mimo iż nasze dzieci nie są w głównej ,,grupie ryzyka” zagrożonej zejściem z tego świata, to i tak nie powinniśmy lekceważyć ich bezpieczeństwa oraz zdrowia, dlatego też, dziś prezentujemy wam poradnik o tym, jak chronić swoje dzieci przed koronawirusem!

Na początek – jak przenosi się koronawirus?
Otóż zarażenie koronawirusem dochodzi przy kontakcie z osobą zarażoną – może to być poprzez drogę kropelkową, czyli poprzez kichnięcie albo kaszel osoby chorej, bądź też przez przedmioty lub powierzchnie. Dlatego też należy odpuścić podróże podczas epidemii. Pamiętajmy o tym, że wirus może nie ujawniać się nawet do miesiąca, więc wiele osób jeszcze nawet nie wie, że są nosicielami wirusa COVID-19.
Objawy zarażenia
Jest to przede wszystkim kaszel, duszności, oraz wysoka gorączka. Osoby z poza grupy ryzyka zazwyczaj przechodzą chorobę łagodniej od tych, których zdrowie nie jest najlepsze.
Zdrowie
Pamiętajmy o tym, że zdrowie naszego dziecka to towar, którego nie można kupić. Dlatego też uprawianie przez dzieci sportu jest niezwykle ważne. Tak naprawdę ie trzeba przedstawiać zalet płynących z ruchu. Z pewnością jest to coś, do czego powinniśmy zachęcać naszych najmłodszych. No ale zapewne teraz pytacie – ,,jaki sport? W kwarantannie?!” – Otóż spokojnie, ponieważ jest na to odpowiedź. Jeśli mieszkamy na obszarze niskiego zaludnienia, bądź też posiadamy własny ogródek, to nikt nie zabroni nam wyjścia oraz na przykład pogrania w piłkę z naszym dzieckiem, nieprawdaż?
Dorośli są w stanie znieść długie okresy czasu, przebywając w domu, jednakże na dzieciach może się to znacznie odbić, zarówno na psychice jak i samym zdrowiu, dlatego też pamiętajmy o tym, że musimy im zapewnić odpowiednio dużo ruchu.
Naucz dziecko myć ręce!
Wyrabianie w naszych dzieciach nawyku mycia rąk oraz nie dotykania swojej twarzy może przydać się nie tylko w czasie pandemii, ale również i po niej. Dlatego też za każdym razem, kiedy twoje dziecko wróci ze spaceru, podniesie coś z podłogi, bądź dotknie swojej twarzy – zaproś ją do umycia rąk. Spróbuj uczynić też z tego ,,fajną zabawę”, dzięki czemu twoje dziecko nie znienawidzi cię za przymuszanie do zrobienia czegoś, co tak naprawdę jeszcze nie do końca rozumie.