Jak urządzić pokój dziecka?

Zaaranżowanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Nie wystarczy bowiem, żeby był on przytulny i ładny, ale powinien również być on pomieszczeniem funkcjonalnym z podziałem na odpowiednie strefy, bezpiecznym i pozwalającym poczuć się w nim swobodnie i u siebie. Jak jednak zebrać te wszystkie składowe i stworzyć z nich idealny pokój dziecięcy? Jak podzielić przestrzeń? Jak dobrać kolory, meble dziecięce, dodatki i tekstylia, by całość pobudzała wyobraźnię dziecka, pozwalała mu odpowiednio wypocząć, uczyć się, rozwijać i bawić?

Pokój dziecięcy – strefa aktywności 

Funkcjonalny pokój dziecięcy powinien posiadać odpowiedni podział, który sprawi, że dziecko będzie mogło w nieskrępowany sposób bawić się i rozwijać, ale także odpoczywać, uczyć się i móc wyciszyć. Przed rozpoczęciem urządzania pokoju dla dziecka, warto podzielić przestrzeń na strefy. Jedną z niezwykle istotnych stref w pokoju dziecięcym jest strefa aktywności. To w niej nasze dziecko będzie się bawić, malować, pobudzać swoją wyobraźnię na różne sposoby. Dobór odpowiednich mebli dla dziecka właśnie do tej strefy jest niezwykle istotny. To tu zamieszkają zabawki, książeczki, przybory plastyczne czy pluszaki. W tej strefie również najtrudniej zachować porządek więc organizacja jest tutaj kluczowa. Z pewnością idealnym rozwiązaniem będą komody z szufladami, w których z łatwością będzie można nie tylko zmieścić, ale i odpowiednio uszeregować puzzle, gry planszowe i inne zabawki dziecka. Świetnym rozwiązaniem są również regały, takie jak proponuje nam Producent mebli Kocot Kids, gdzie z łatwością zmieścimy książki, zabawki i ulubione pluszaczki naszych dzieci. Strefa aktywności to również miejsce do nauki. Nie może zabraknąć w niej więc odpowiedniego biurka. Nawet w przypadku dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły, jest to bardzo ważny element, służący do rysowania, kolorowania i pobudzania wyobraźni. Meble dziecięce w trefie aktywności powinny być oczywiście spójne z resztą pomieszczenia, zarówno kolorystycznie, jak i pod względem stylu. 

Pokój dziecięcy – strefa odpoczynku

Kolejną strefą w pokoju dziecięcym jest strefa odpoczynku. To w niej dziecko powinno móc się wyciszyć, odpocząć i przede wszystkim wyspać. Oczywistym jest więc, że najważniejszym meblem w tej strefie jest łóżko. I tutaj Producent mebli Kocot Kids proponuje nam ciekawe rozwiązania. Na przykład łóżko domek dla dziecka. Drewniane idealne zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, pobudzające wyobraźnię i  przynoszące same dobre sny. Wśród pozostałych modeli tradycyjne łóżka z barierką i łóżka niemowlęce – wszystkie bezpieczne, wygodne i pozwalające naszym dzieciom dobrze się wyspać. Inne meble dziecięce, które powinny znaleźć się w strefie wypoczynku to pufy, fotele, w których można poczytać i odpocząć oraz szafki nocne. 

Podział na strefy, dobór mebli dla dzieci, kolorów ścian to jedno, a opinia naszych dzieci- drugie. Tworząc idealny pokój dziecięcy, nie zapominajmy kierować się ich upodobaniami i zainteresowaniami. Niech mają wpływ na efekt aranżacji pokoju, by nauka, zabawa i wypoczynek w każdej ze stref w ich przytulnym pokoju był przyjemnością i dawał im wiele radości. 

5/5 - (1)