Jak zapewnić naszym dzieciom bezpieczną rozrywkę w czasie wakacji?

Wiele osób stara się zapewnić swoim dzieciom bezpieczne wakacje, w końcu w czasie koronawirusa bardzo ciężko o to, aby udać się w miejsce, gdzie możemy mieć pewność że nasze dzieci nie ucierpią. Jak więc zapewnić bezpieczną rozrywkę dla naszych dzieci w takich czasach?

Jak zapewnić bezpieczną rozrywkę podczas wakacji naszych dzieci?

Pojedź z dziećmi w góry

Sport, oprócz zbawiennego wpływu na rozwój fizyczny organizmu, doskonale również stymuluje rozwój psychiczny dziecka, kształtując w nim pożądane cechy charakteru jak na przykład sumienność, systematyczność, cierpliwość, szacunek dla partnerów i rywali, a także wiele innych. Co więcej, uprawianie przez dzieci dyscyplin zespołowych jak piłka nożna siatkówka czy hokej kształtuje i rozwija takie cechy jak umiejętność działania w zespole, odpowiedzialność czy poczucie przynależności do grupy, tak ważne w dzisiejszym wyalienowanym, wirtualnym świecie. Oprócz tego, w przyszłości nawet jeśli latorośl nawet by przestała uprawiać sport, to wiedza na temat sportu który uprawiała, przyda się w innych aspektach życia. Z doświadczenia wiadomo, że dzieci uprawiające sport są bardziej otwarte na innych, odpowiedzialne, pewne siebie i swoich możliwości niż rówieśnicy, którzy sportu nie uprawiają. Dzieci powinny uprawiać sport pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów w klubach sportowych. Jest to o tyle ważne, że ze względu na młody wiek, bardzo istotny jest odpowiedni dobór jednostek i obciążeń treningowych i właściwe podejście psychologiczne.

Pozwól im się bawić za pomocą sztucznej inteligencji

Nie jesteśmy w stanie tego ukryć, niestety ludzie z natury są leniwi. Ta leniwość właśnie doprowadziła nas do tego, że tworzymy przedmioty oraz maszyny, które mają wykonać pracę szybciej, lepiej oraz efektywniej od nas, podczas gdy my siedzimy sobie spokojnie i ,,byczymy” się przed telewizorem bądź śpimy w łóżku. Komputery mają to do siebie, że nie potrzebują niczego (oprócz prądu) do działania. No i czasem są to też części zamienne, ale przecież nie ma niczego na świecie, co działa bez ustanku przez cały czas. No może oprócz podatków. Wracając do tematu, wystarczy spojrzeć teraz na prototypy robotów w instytutach naukowych Japonii bądź Stanów Zjednoczonych. Są już w stanie same biegać, skakać, bądź przenosić ciężkie ładunki, co w porównaniu do tego co potrafiły kilka lat wcześniej (czyli przejść kilka kroków a następnie upaść, z powodu hard-crasha systemu operacyjnego) to ogromny krok naprzód.

5/5 - (2)