Jak zapobiegać urazom u naszych dzieci?

Urazy u naszych dzieci są nieuniknione. Nabywane są między innymi przez dzieci uprawiające sport. Jednakże jeśli chcemy, aby nasze dzieci mimo wszystko pozostały zdrowe, to musimy wiedzieć jak im zapobiegać. Jak to zrobić?

Jak zapobiegać urazom u naszych dzieci?

Jak zapobiegać takim chorobom?

Przede wszystkim ograniczając nadmierny wysiłek fizyczny, poprzez stosowanie urządzeń takich jak, na przykład taczki, windy, lewarki itd. Dzielenie ciężaru na mniejsze ładunki, pomoc drugiej osoby – to też są czynniki które mogą nam pomóc w tym, abyśmy byli mniej narażeni na choroby układu ruchowego. Redukując czynności zginania się, skręcania i sięgania po rzeczy których używamy w naszej pracy – narażamy się na zwiększone ryzyko zachorowania. Należy także pamiętać o tym, jak ważne jest unikanie cukru w nadmiernych ilościach. Pamiętajmy o tym, aby zapewnić sobie jak najlepszą ergonomię pracy, z racji tego że obniża to szansę na wystąpienie choroby układu ruchowego. Stosowanie częstych przerw w pracy oraz przyjmowanie prawidłowej pozycji ciała przy zajęciu wymagającym dużego obciążenia fizycznego również powinno nam pomóc w zmniejszeniu szansy na wystąpienie zwyrodnień naszego organizmu.

Unikanie ostrogi piętowej

Ostroga piętowa zwykle jest dolegliwością, na którą zapadają osoby uprawiające sporty wymagające dużego zaangażowania układu ruchowego (bieganie, skakanie), przykładowo takie sporty to : siatkówka, piłka nożna czy biegi krótkodystansowe. To schorzenie występuje również u ludzi starszych, u których stopy z różnych powodów ulegają deformacji. Przyczyną utworzenia się ostrogi piętowej jest zapalenie tkanek w miejscu, gdzie kość pięty łączy się z rozcięgnem piętowym – strukturą, która napina się i rozluźnia przy każdym kroku. Główną przyczyną stanu zapalnego jest najczęściej noszenie niewygodnych butów, urazu lub przeciążenia, na przykład przy skokach bez amortyzacji. Oprócz tego, stan zapalny sprawia, że w miejscu przyczepu odkładają się złogi wapienne i na kości piętowej od strony podeszwy powstaje wyrośl zwana ostrogą.

Jak leczyć odciski u dziecka?

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać w tym wypadku, powinno być – ,,jaki to rodzaj odcisku?” – w przypadku, gdy jest to odcisk ,,miękki” (pęcherz wypełniony płynem surowiczym) mamy kilka opcji. Jedną z nich jest po prostu zaczekanie, aż skóra się sama zregeneruje. Ale my przecież ,,nie mamy czasu” – czyż nie? Dlatego drugą opcją jest smarowanie miejsca maściami na odciski, bądź też używanie naturalnych środków, takich jak aloes, miód czy mąka kartoflana. Jest jeszcze ostatni sposób – raczej tego leczeniem za bardzo nazwać nie można, ale część osób po prostu przebija pęcherz – mają wtedy chwilę ulgi – ale zaraz potem czuć ogromne pieczenie właśnie w tym miejscu.

5/5 - (1)