Jak zaszczepić u dziecka pasje do piłki nożnej?

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport na świecie. Miliony kibiców na naszej planecie emocjonuje się różnymi rozgrywkami futbolu. Ligi i puchary krajowe, liga mistrzów, liga europy, mistrzostwa świata czy mistrzostwa innych kontynentów, plus inne, mniejsze rozgrywki. Piłkarze zarabiają miliony, mają wielu znanych sponsorów, duże powodzenie i są gwiazdami social mediów. Nic więc dziwnego, że wiele dzieciaków, chce być sportowcami i mieć życie jak piłkarz. Jest jednak nieduży odsetek dzieci, których zupełnie to nie interesuje. Jak więc zaszczepić w dziecku miłość do tego sportu?

Sport to zdrowie

Piłka nożna to sport wymagający dużo ruchu, myślenia na boisku i siły nóg. Uprawianie go przynosi wiele pozytywnych skutków dzieciom. Jeżeli taki młodzieniec gra w piłkę nożną to rośnie mu kondycja, siła, takie dzieci są dużo zdrowsze, mają mniejsze problemy z otyłością i chorobami płuc. Dodatkowo często dzieci grając między sobą zawierają przyjaźnie na całe życie, uczą się życia w grupie, zrozumienia innych osób i empatii.

Jak sprawić, aby dziecko pokochało futbol?

Jeżeli chcemy wychować dziecko na sportowca to warto z nim oglądać mecze od małego. Zagraniczne ligi warto oglądać w telewizji, jeżeli mamy taką możliwość to zabierajmy dziecko na stadion na mecze lokalnej drużyny. Nawet takie spotkania na niskim szczeblu potrafią wywołać w dzieciach wiele emocji. Warto też z nim grać na podwórku, podawać piłkę czy trenować strzały bądź kiwki. Jeżeli mu się spodoba, to znaczy że rośnie nam mały piłkarz! Jak podrośnie i będzie miał chociaż cztery czy pięć lat to możemy zapisać go do klubu, do najmłodszej grupy piłkarzy. Pozna tam nowych kolegów, nowe techniki i będzie ogólnie lepiej się rozwijał. Oczywiście, nie warto zmuszać dziecka na siłę, aby tam chodziło, jednak czasem gdy mu się nie chce to warto z nim porozmawiać dlaczego, czy mu się tam nie podoba itp. Czasem zmuszanie go w delikatny sposób do treningu da pozytywne efekty i jego umiejętności będą rosły. Pamiętajmy jednak, że nie każdy musi i chce być sportowcem. 

Co zrobić jeśli dziecko nie zostanie piłkarzem?

Profesjonalnym piłkarzem zostaje garstka osób. Większość natomiast gra tylko dla rozrywki bądź w niższych ligach. Jeżeli dziecko nie zostanie sportowcem to mimo to może być kibicem i ekspertem piłki nożnej. Na rynku aktualnie rządzą legalni bukmacherzy u których eksperci sportu mogą zarabiać dobre pieniądze. Jeżeli nasze dziecko wykazuje, że interesuje się piłką nożną i będąc dzieckiem, a później nastolatkiem będzie bacznie obserwować rozgrywki, będzie się dobrze na tym znać to gdy osiągnie pełnoletność będzie mógł obstawiać spotkania piłkarskie. Z dużą wiedzą i chłodną kalkulacją można się nawet z tego utrzymywać. Na polskim rynku mamy wielu dobrych bukmacherów u których można stawiać rozmaite zakłady. Dziecko wychowane w sportowej atmosferze nie tylko musi być sportowcem bądź ekspertem piłkarskim. Być może będzie dobrze radził sobie chociażby w gry komputerowe o piłce i tutaj będzie święcił swoje triumfy.

Oceń nas!