Jaki wózek biegowy wybrać?

Uwielbiasz biegać, jednak przy małym dziecku nie masz na to już tyle czasu. Wychowanie dziecka jest czasochłonne, ale mimo wszystko chciałabyś wrócić do formy sprzed ciąży? Wychodzimy wam naprzeciw i przedstawiamy najlepsze według nas wózki biegowe. Teraz już nie będziesz robić wymówki przez fakt posiadania dziecka. Zatem w drogę.

Najważniejsze cechy wózka biegowego

Jeśli chodzi o nasze dzieci to wiemy, że najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo. Najważniejszym elementem wózka biegowego jest hamulec- ręczny oraz nożny. Jest on niezbędny jeśli chcemy zapanować nad prędkością osiąganą przez wózek.  Również 5 punktowy pas bezpieczeństwa jest niezbędny, fajnie jakby była dodatkowa barierka oraz budka z osłoną przeciwsłoneczną. Super sprawą jest również pas na nadgarstek przypięty do naszej ręki. Mamy wtedy pewność, że wózek nie wypadnie nam z rąk.

Same wózki biegowe są lżejsze i dłuższe od spacerowych. Zamiast 4 kół posiadają 3 – 2 z tyłu, 1 z przodu. Przednie koło w trakcie biegu powinno być zablokowane, ponieważ brak blokady może skutkować blokadą kół i wypadkiem.

Baby jogger summit x3

Sam wózek posiada wszystko to, co powinien posiadać idealny wózek- ręczny hamulec, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, pasek na nadgarstek oraz budkę z ochroną przeciwsłoneczną.

Biegając z nim mamy gwarancję, że dziecko nie wypadnie z wózka, nie poparzy się słońcem a Ty pewnie będziesz trzymać rączkę. Możemy w nim przewozić maluchy aż do 34 kg. Niewątpliwą zaletą jest bardzo łatwe składanie oraz kompaktowe wymiary. Cena również nie należy do najwyższych i wypada bardzo dobrze na tle konkurencji- możemy go kupić już za 2 tysiące złotych.

Mountain Buggy Terrain

Wózek do zadań bardzo specjalnych. Stworzony po to, by bieganie w terenie było jeszcze przyjemniejsze i bezpieczniejsze.  Oczywiście posiada hamulec ręczny i nożny, pasy pięciopunktowe, barierkę i budkę przeciwsłoneczną.  Wózek nie ma amortyzatorów przy kołach tylko pod siedziskiem, co sprawia, że amortyzacja jest dużo lepsza niż w wózkach miejskich. Idealnie sprawdzi się na polnych drogach i leśnych dróżkach pełnych kamieni i wystających korzeni. Twój maluch nie odczuje większych drgań i będzie smacznie spał.

Posiada dwa komplety kół- 12 calowe do miasta i 16 calowe do biegania. Kolejnymi atutami są duży kosz oraz łatwe składanie. Niestety cena wyższa od modelu wyżej- zapłacimy za niego od 3 tysięcy złotych.

Thule Urban Glide 2

Jest wyjątkowo lekkim wózkiem- waży zaledwie 11,4 kg. Tak jak poprzednie wózki ma wszystko to, co potrzebne do bezpiecznego biegu- pasy pięciopunktowe, hamulec ręczny oraz nożny i dużą budkę przeciwsłoneczną. Bardzo łatwo się go składa, rączka jest regulowana, a konstrukcja aluminiowa jest bardzo solidna. Zależnie od ilości dodatkowych elementów wózek może kosztować od 3 do ponad 4 tysięcy złotych.

5/5 - (1)