Lalka Barbie – zabawka, którą kochają całe pokolenia

W świecie zabawek istnieje lalka, którą bawiły się całe pokolenia. Jest ona doskonale znana nie tylko w Polsce, ale i na niemal całym świecie. Jej fenomen sprawia, że młode mamy chętnie kupują swoim córką coś, czym same bawiły się przez całe dzieciństwo. Lalka Barbie, bo o niej mowa, podbija serca dziewczynek i rodziców. Dlaczego jest tak popularna?

Fenomen Barbie

Historia lalki Barbie nie jest zbyt skomplikowana, jednak wiele osób może zadziwić fakt, iż wymyślono ją w połowie ubiegłego wieku. Początkowo lalka Barbie miała być po prostu zwyczajną zabawką dla dzieci. Warto pamiętać, że w tamtych czasach maluchy nie miały tak powszechnego dostępu do zabawek, jaki mają teraz. Niemniej jednak nowoczesność lalki Barbie sprawiła, że pokochały ją ludzie na całym świecie. Okazało się, że z prostej lalki stała się ona wręcz symbolem zabawek dla dziewczynek. Przez lata o lalce Barbie powstało wiele powieści, historii, a nawet filmów czy seriali. Mogliśmy nawet obserwować metamorfozę, jaką przeszła lalka Barbie. Dziś bowiem możemy ją kupić w wielu różnych wersjach – począwszy od zwykłej lalki, na syrence skończywszy. Co więcej, w sklepach dostępnych już mnóstwo różnego rodzaju artykułów dla lalek Barbie – domków, samochodów czy innego rodzaju akcesoriów, które sprawiają, że zabawa lalką jest jeszcze bardziej udana. 

Kto się bawi Barbie?

Nie jest tajemnicą, że lalka Barbie, taka jak np. https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Lalki-i-akcesoria_Barbie-366.html to wciąż jedna z najchętniej wybieranych zabawek dla dziewczynek. Bawią się nimi już małe dzieci, które z jednej strony uwielbiają marzyć i fantazjować, z drugiej zaś chcą jak najlepiej naśladować rzeczywistość. Dzięki różnym zestawom Barbie mogą one przygotować wspólnie z lalką mini koncert lub po prostu ugotować obiad i wyjść na spacer z pieskiem Barbie. Lalka Barbie towarzyszy dziewczynkom bardzo długo – jest to zazwyczaj jedna z ostatnich zabawek, którą porzucają, gdy już w ogóle przestają bawić się czymkolwiek. Co ciekawe, lalką Barbie chętnie bawią się również chłopcy. Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego – ostatecznie niektóre dziewczynki także wybierają do zabawy typowo chłopięce zabawki, czyli na przykład autka czy samoloty. Barbie to lalka, którą lubią się bawić rodzice wraz z dziećmi, w szczególności mamy. Dzięki temu mogą one powrócić, przynajmniej mentalnie, do czasów swojego dzieciństwa. Lalka Barbie jest powszechnie dostępna w sklepach z zabawkami dla dzieci, a nawet w marketach. Należy jednak uważać, ponieważ przez lata doczekała się ona wielu podróbek, które starają się imitować oryginał. 

5/5 - (5)