Wakacje z dziećmi – co trzeba ze sobą zabrać?

Zorganizowanie wyjazdu na wakacje z dziećmi dla niejednego rodzica może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Jakie zatem są najważniejsze rzeczy, o których nie wolno zapomnieć? Co przyda się zarówno po dotarciu na miejsce wypoczynku, jak i jeszcze w trakcie drogi?

Niezbędne medykamenty i kosmetyki

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o niezbędne wyposażenie apteczki, która może przydać się zarówno już w trakcie wakacji, jak i jeszcze w drodze. Bardzo dużo dzieci cierpi na chorobę lokomocyjną, w związku z tym dobrze mieć pod ręką coś przeciwdziałającego tego typu przypadłościom. Warto zdecydować się na zakup w aptece syropu Lokomotiv, który zapobiegnie nieprzyjemnościom z tego tytułu.

Dzięki aptece internetowej, takiej jak Gdziepolek.pl można porównywać ceny różnych leków i wybrać te najniższe – dzięki czemu nawet za preparaty przeciw chorobie lokomocyjnej nie trzeba przepłacać. Dodatkowo w apteczce powinny być także plastry, woda utleniona i coś przeciwbólowego. Trzeba zadbać również o kosmetyki, na przykład krem do opalania 50 SPF, dzięki któremu uniknie się poparzeń słonecznych.

Dodatkowe obuwie

Należy zaznaczyć, że zasadniczą podstawę w naszej walizce powinny również stanowić dodatkowe buty dla dzieci. Pamiętajmy, że pociechy często wchodzą tam, gdzie nie do końca powinny. Stąd istnieje ryzyko:

  • szybkiego przemoczenia butów,
  • solidnego ubrudzenia,
  • zniszczenia obuwia

Co więcej, jeśli buty na nogach dziecka są stosunkowo nowe, jest szansa, że pojawią się nieprzyjemne i bolesne otarcia na stopach. Dlatego koniecznie zabierzmy dodatkową parę, bądź dwie, dziecięcego obuwia. Ważne, by pamiętać też o kapciach, zwłaszcza kiedy nocujemy w hotelach.

Ubrania na każdą pogodę i awaryjne sytuacje 

Trzecim istotnym punktem na liście rzeczy koniecznych do zabrania ze sobą na wakacyjny wyjazd z dziećmi są uniwersalne ubrania, które dopasujemy do zmiennej pogody w górach czy nad morzem. Warto pomyśleć o dużym zapasie bielizny, jak również zabrać ze sobą coś przeciwdeszczowego. Przyda się też czapka, nawet jeśli pogoda zapowiada się obiecująco, ponieważ na miejscu może okazać się, że na przykład wieje silny wiatr.

Podsumowanie

Rzeczy niezbędnych podczas podróżowania z dziećmi jest dosyć sporo, ale zaopatrzenie się w nie przed wyjazdem bez wątpienia da nam poczucie bezpieczeństwa i wesprze w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Pamiętajmy zatem zarówno o dodatkowym obuwiu, niezbędnych lekarstwach, jak i ubraniach, które przydadzą się w różnych warunkach atmosferycznych czy w sytuacjach o charakterze awaryjnym.

5/5 - (4)