Zdrowie – jak je mieć? Poradnik

To wiadomo, że każdy chce być zdrowy, jednakże spora ilość osób tak naprawdę nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, oraz nie dba o swoje zdrowie. Co więc należy zrobić, aby cieszyć się dobrym zdrowiem?

Zdrowie – jak je mieć? Poradnik

Powoli robi się już chłodno

Chyba każdy słyszał to określenie, o ,,złotej” Polskiej jesieni, prawda? Tak, tylko że w większości przypadków czeka nas zimna plucha, na dodatek deszcze i mżawka. W końcu dopiero co zaczął się wrzesień, a już jest tak naprawdę kiepsko z pogodą. Dlatego też postaraj się założyć coś ciepłego, nie przebywać na deszczu zbyt długo, i jeśli zmokniesz podczas uprawiania sportu – to najlepiej weź ciepły prysznic i przebierz się w suche ciuchy. W ten sposób być może unikniesz potencjalnego zachorowania, co może być kluczowe w tych czasach – w końcu koronawirus nie wybiera, a tak naprawdę bardzo ciężko będzie ci spędzić w kwarantannie kolejne dwa tygodnie, nic nie robiąc, prawda?

Co zrobić, jeśli pojawi się odcisk?

Każdy wie, jak to boli – na każdym kroku odczuwamy ból – odciski zwykle tworzą się na czubku palca lub na zewnętrznej stronie małego palca. Miejsce, w którym skóra zwykle ociera buty. Jednak występuje również na części podeszwy stopy, pod kością smołową, powodując silny ból. Zwykle między palcami jest „miękki” ślad, a kości mogą się wzajemnie ściskać, szczególnie w butach, które są zbyt ciasne. Dlatego – jeśli chcemy chodzić swobodnie i bez odcisków – musimy poprawnie dobrać buty! Jeśli nie dobierzemy też odpowiednich skarpet, to również mogą pojawić się odciski. Ważne jest również, aby skarpetki były zawsze suche – nogi będą się pocić podczas na przykład wędrówek, więc jeśli chcesz chodzić przez dłuższy czas, najlepiej kupić dodatkową parę.

Jak leczyć odciski?

W takim przypadku pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać, powinno brzmieć: „Co to za rodzaj odcisku?” – W przypadku miękkiego odcisku (pęcherz wypełniony surowicą) mamy kilka opcji. Jeden z nich, to czekać, aż Twoja skóra sama się zregeneruje. Ale my „nie mamy czasu” – prawda? Dlatego drugą opcją jest nasmarowanie obszaru specjalną maścią lub użycie naturalnych środków, takich jak aloes, miód lub zasypka ziemniaczana. Ostatnia metoda – tak naprawdę nie można tego nazwać lekarstwem, ale niektórzy ludzie po prostu przebijają pęcherz – wtedy mają chwilę relaksu i ulgi – ale w tym miejscu poczujesz za chwilę ogromne pieczenie i ból.

Nagniotki

Oprócz tej formy zapalenia skóry pojawia się jeszcze jeden odcisk – zamiast pęcherza jest to tylko zgrubienie skóry o żółtawym zabarwieniu, które jest spowodowane ciągłym uciskiem w tym samym momencie. Te pęcherze można znaleźć na stopach – nawet na dłoniach. AIe jak? A na przykład z ciężkiej pracy, nawet pod presją. Jeśli chodzi o nasze nogi, najczęstszą sytuacją jest tworzenie się odcisków podczas długich wędrówek lub uprawiania sportu w niedopasowanych butach.

Źródło : https://sportowy.net.pl/

5/5 - (3)